Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İnternet Üzerinden Emekli Maaş Bordrosu Almak

İnternet Sayesinde Hangi Belgelere

İnternet Sayesinde Hangi Belgelere Erişebilirim?

Birçok bilgisayarın birbirine bağlandığı büyük bir sistem olarak tanımlanan internet Dünya çapında gittikçe büyümekte olan bir iletişim ağı olarak karşımıza çıkmaktadır. İnternet çoğumuz için yalnızca bir iletişim aracı değil aynı zamanda günlük hayatımızın vazgeçilmez teknolojilerinden biri haline gelmiştir. Bu durum sadece bireysel olarak insanları değil devletin tüm kurumlarını da etkisi altına almıştır.

Eski yıllarda olduğu gibi devlet dairelerinin önünde sıraya girip saatlerce beklemek yerine internet erişimi olan her hangi bir yerden istediğiniz belgeyi saniyeler içerisinde bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. İnternet ile erişebileceğiniz bu belgeler bir sabıka kaydı olabileceği gibi doktorunuzun yazdığı reçete, aracınıza yazılan trafik cezaları veya emekli maaş bordronuz olabilir.

Emekli Maaş Bordrosu

Emekli maaş bordronuzu almanız için yapmanız gereken işlemler aşağıda basamaklar halinde açıklanmıştır. Lütfen tek tek bu basamakları uygulayınız.

-Bilgisayarınızdan bir tarayıcı açınız. (Explorer, Mozilla, Chrome vb.)

-www.google.com internet adresini açınız.

-Açılan sayfada arama kısmına e-devlet yazınız.

-Karşınıza gelen https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ linkine tıklayınız.

-Açılan sayfada Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı ve E-devlet şifrenizi giriniz ve alt kısımdan bulunan sisteme giriş yap yazan yere tıklayınız.

-Bu sayfada ortada bulunan arama motoruna “Emekli Aylık Bilgisi” yazıp arama butonuna basın.

-Karşınıza gelecek ekranda incelemek istediğiniz belgeye tıklayın.

-Eğer belgeyi internet haricinde incelemek isterseniz “belgeyi yazdır” butonuna tıklayıp çıktı almanız yeterlidir.

-E-devlet üzerinden emekli maaş bordronuzu sorgulayabileceğiniz gibi; maaşınızda yapılan kesintiler, maaş tercihi veya emekli aylık bilgisi gibi bilgilere de aynı menüden erişim sağlayabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Belge Almak Güvenli Midir?

Alacağınız tüm belgeler E-devlet Sistemi ile güvence altına alınmıştır. Dolayısı ile internet üzerinden e-devletten üreteceğiniz her belge güvenlidir. Ancak e-devlet şifrenizi başka kimse ile paylaşmamanız gerektiğini unutmayınız.