Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erektil Disfonksiyon Nedir?

Erkeklerde cinsel organda yaşanan

Erkeklerde cinsel organda yaşanan sertleşme sorunu tedavi edilebilir bir durumdur. Sertleşme problemi erektil disfonksiyon şeklinde tanımlanır. Eskiden bu tip hastalıklar bir tabu olarak görülüyor ve kişi kendi başına çözüm üretmeye çalışıyorken bugün tıbbın daha fazla ilerlemiş ve insanların daha bilinçli olmuş olmasından kaynaklı olarak sorunlar kısa sürede çözülebilmektedir. Sertleşme sorunu iki farklı şekilde ortaya çıkabilir. Birincisi fizyolojik nedenler ikincisi ise psikolojik nedenlerdir. Her iki nedenden birinin tespit edilebilmesi için öncelikli olarak erkeğin bu durumu kabullenerek doktora başvurması gerekir. Sertleşme hiçbir şekilde kendi kendine düzelmeyecek bir sorundur. Doğru yaklaşımla birlikte kısa sürede çözülebilecek olan bu sorunu geciktirmek, görmezden gelmek hem erkeğin hem de kadının yaşamdan aldığı zevki ve hazzı düşürecektir.

Erektil Disfonksiyon Nedenleri

Erkek cinsel ilişkiye başladığında gerekli haz noktasına ulaşmak ve partnerini ulaştırmak için gerekli olan sertliğe ulaşabilmesi gerekir. Serleşme tam olmadığında erkeğin girebilmesi mümkün olmayacağından dolayı cinsel işlev bozukluğu meydana gelecektir. Psikolojik etkisi olan bu durumun sürekli tekrar edilmesi halinde erkek cinsellikten uzaklaşmaya başlayacak ve doğal olarak bu da onun

yaşam kalitesinde düşüşe neden olacaktır. Dr Ömer Bircan cinsel işlev bozukluğu olan erkeklerin

tedavi süreçlerinin planlamasını yaparak onların yaşadığı bu sorunun üstesinden kolayca gelmesi

ne imkan sağlayacaktır. Tedavi sürecinin başarısı sorunun kaynağının tespit edilmesiyle mümkündür. Ör\neğin kişide kalp rahatsızlığı varsa öncelikli olarak bu sorunun kontrol altına alınması gerekir.