Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Portekizliye 5 Maç Ceza Kararı

Türkiye ziraat kupasında oynanan

Türkiye ziraat kupasında oynanan ezeli rekabet’de fenerbahçe-beşiktaş maçında büyük olaylar çıkmıştı.PFDK’ya sevk edilen ricardo quraresma’nın muhtemel bir sonuç ile beklentilerin altında bir ceza alacağı dile getirildi.

Josef’e yaptığı hareketin ardından Mehmet Ekici’nin de üzerine yürüyen Quaresma, Futbol Disiplin Talimatı’nın 43. ve 44. maddeleri uyarınca PFDK’ya sevk edilmişti. Minumum 8 maç ceza alacağı öngörülen Portekizli futbolcuya, bu yılki emsal kararlara göre alacağı cezanın 6 maçın altında olabileceği ifade edildi.

Sporx’te yer alan habere göre Disiplin Kurulu’nun, bu sezon tıpkı Quaresma gibi rakibine yönelik eylemlere karşı “saldırıdan” (Minimum 5 maç) sevk edilen benzer vakaların tümünü “şidetli hareket” (Minimum 3 maç) kapsamında değerlendirerek karara bağladığı ortaya çıktı.

”Kural dışı hareketten ceza verilecek”

PFDK’nın bu sezon “saldırıdan” sevk edilen Hataysporlu Murat Paluli, Hacettepeli Übeyde Adıyaman ve Adanasporlu Magaye’ye saldırı yerine şiddetli hareketten (Kural dışı) ceza kesmesi, Quaresma’yı Mehmet Ekici’ye yönelik eylemi konusunda 5 yerine 3 maçlık bir ceza tehlikesiyle karşı karşıya geldiği açıklandı.

Buna göre Beşiktaş’ın yıldız futbolcusu PFDK’nın emsal kararlarıyla hem Souza hem de Mehmet Ekici’ye yönelik eylemleri şiddetli hareket (Kural dışı) kapsamında değerlendirilerek neticeye varılacak.

Her bir eylemden 3’er maç olmak üzere toplamda 6 maç men cezası ile karşı karşıya kalan Quaresma’ya büyük ihtimalle rakip Souza’ya yönelik fiiliyle ilgili haksız tahrikten indirim uygulanacak.

Souza’ya yönelik şiddetli hareketinden 2 (tahrik indirimli), Mehmet Ekici’ye yönelik eyleminden dolayı da 3 maç ceza tehlikesiyle karşı karşıya kalan Quaresma’ya çıkacak muhtemel cezanın 5 maç men kararının kesinleşeceği açıklandı.