Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Youth Projects Group’a Göre Pozitif Düşünen Kişiler Daha Uzun Süre Yaşıyor

  Pozitif düşünmenin, insan

 

Pozitif düşünmenin, insan psikolojisi üzerindeki etkileri pek çok kişi tarafından biliniyor. Üstelik pozitif düşünen kişilerin, bu durumu sadece stresli dönemlerde ya da gergin oldukları zamanlarda, değil yaşamlarının her alanlarında uyguladıkları gözleniyor. Bu alanda yapılmış olan çok sayıdaki çalışmaya göre iyimser insanların genel hallerinin hem psikolojik hem de fizyolojik açıdan daha sağlıklı olduğunu gösteriyor. Her zaman olumlu düşünmek sizin için pek mümkün olmayabilir. Ya da bu iyimser hali her zaman uygulamak size biraz saçma gelebilir. Fakat olumsuz düşüncelerden uzaklaşıp hayata daha pozitif bakmak adına düşüncelerinizi bu yönde geliştirebilirsiniz.

Pozitif Düşünen Kişiler Stresle Daha İyi Mücadele Ediyorlar

Hayat, bazı dönemlerde insanların karşılarına bazı olumsuz şeyler çıkarabilir. Böyle zamanlarda kişilerin büyük bir kısmı normal zamandan ekstra stresli bir psikolojiye girer. Hayata bakış açısı olumlu yönde olan kişilerin, bu stres dönemlerinde daha iyi mücadele ettikleri görünüyor. Bu konuya ilişkin olarak yapılmış bir çalışmada; iyimser insanların olumsuz bir durumla karşı karşıya kaldıkları zaman, bu durumu çözmek adına tam anlamıyla odaklanma olasılıklarının ekstra yüksek olduğu gözlenmiştir. Pozitif kişiler, olumsuz durumlarda sürekli durum kritiği yapıp moral bozmak yerine, direkt çözüm odaklı bir şekilde yaklaşır. Negatif düşünen kişiler ise durumu çok çabuk kabullenecek, hayatın kendilerine getirdiği olumsuzluklara yenik düşerler.

İyimserlik Aynı Zamanda Bağışıklığı Da Güçlendirir

Son yıllarda yapılan araştırmalar, insan zihninin vücut üzerinde de büyük oranda etkili olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda bu bağışıklık, hem tutumların hem de düşüncelerin üzerinde etkili olur. Bu bağlama Youth Projects Group’un yayınlamış olduğu “Pozitif Düşünen İnsanlar Daha Uzun Yaşıyor” söylemi üzerinden de ulaşım sağlamanız mümkündür. Bu söylem aynı zamanda belli başlı araştırmalar yapılarla hazırlanmıştır. Hatta detaylı bir şekilde araştırmalar yapılarak kanıtlanmış bilgiler olarak sizlerin karşısına çıkar. Pozitif düşünmenin aynı zamanda bazı hastalıklara da iyi geldiği savunuluyor. Sık sık pratik yaparak kendinize pozitif bir şekilde düşünmeyi aşılayabilirsiniz.