Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TAB Nasıl Kullanılır?

TAB genellikle gitar ve telli

TAB genellikle gitar ve telli müzik aletlerinde kullanılmak için geliştirilmiş olan yöntemlerden bir tanesi olmaktadır. TAB yöntemi ile gitar çalmayı öğrenmek çok daha kolay olmaktadır. Bunun nedeni ise nota bilgisi gerektirmeden gitar çalabilmeyi öğretebilmesi olmaktadır.  TAB tekniğini kullanabilmeniz için tek yapmanız gereken şey gitar akoru yapabilmeyi iyi öğrenmektir. Gitar akorunu iyi yaptıktan sonra TAB tekniğini gitarınız üzerinde çok kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz.  TAB tekniği notaların numaralandırılarak kâğıda dökülmüş biçimi olduğu için çok daha kolay bir şekilde öğrenilebilmektedir.

TAB tekniğini kullanırken parçaların TAB bilgisi üzerinde yer alan numaralandırılmış fretlerin üzerine basarak tele vurmanız gerekmektedir. Böylece TAB tekniğini uygulayabilirsiniz.

TAB Tekniği Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

TAB tekniği gitar çalmayı öğrenmeyi kolaylaştıran yöntemlerden bir tanesi olmaktadır. Fakat TAB tekniği ile gitar çalmayı öğrendiğinizde zorluklar çekebilirsiniz. Çünkü bir çok paraca TAB tekniği ile öğrenilemeye bilmektedir. Bu neden ile kendinizi iyice geliştirdikten sonra bu tekniği kullanmanız önerilmektedir.

TAB tekniğinde sayılar okunurken diğer teknikte doğrodan notaların okunması gerekmektedir. Bu neden ile TAB tekniği çok daha kolay olmaktadır. TAB tekniğini kullanırken sadece tellerin hangi notalar olduğunu bilmeniz yeterli olacaktır. Tellerin hangi notalar olduğunu öğrendikten sonra hangi frete basarak tele vurmanız gerektiğini öğrendikten sonra kolay bir şekilde gitar çalmayı öğrenebilirsiniz. TAB tekniği telli çalgıların genelinde aynı şekilde kullanılan bir teknik olmaktadır.