Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sonuç Veren Şampuanlama İpuçları

Köklerden uçlara şampuan. Kuru,

Köklerden uçlara şampuan.

Kuru, donuk ve soluk saçlar, yanlış saç bakımının   istenmeyen bir yan etkisi olabilir. İşte güzel, sağlıklı ve parlak saçlar elde etmek için bazı şampuanlama ipuçları.

 

Bir şeyi yapmanın en verimli ve faydalı yolunu araştırmak için gerçekten zaman ayırdınız mı? Herhangi bir şey? Saçını yıkamak kadar basit bir şeye ne dersin? Çoğumuz saçlarımızı her gün pratik olarak yıkarız. Ve muhtemelen saçlarımızı bir çocuk olarak şampuanlamaya başladığımızdan beri aynı şekilde yapıyoruz. Doğru şekilde mi yapıyoruz? Doğru bir yol var mı? Saçınızı yanlış yıkıyorsanız, saçınıza zarar verebilir. Hangimiz bunun farkındayız?

Hayatta yaptığımız her şey, sonuçları zamanında ve verimli bir şekilde sunacak bir dizi adımdan oluşur. Bu adımlar aynı zamanda güzellik rejimimiz için de geçerlidir. Elbette, birçok şey deneme yanılmadır ve kitleler için değil, sadece bazı insanlar için çalışan bazı şeyler vardır. Ancak saçınızı yıkamak söz konusu olduğunda, izlediğiniz adımlar güzel, sağlıklı, kabarık, yumuşak saçlara neden olabilir. Ya da görünen saçlar donuk, kuru, solmuş ve tartılmış görünür. Peki, iyi bir saç ipuçları var mı? Elbette. Ve en iyi yanı, hepsinin hemen kullanmaya başlayabileceğimiz kadar basit olmaları.

 

İyi bir saç bakımı için birkaç basit şampuanlama ipucu.

 

Doğru Şampuan ve Saç Kremi Seçin

Tüm saç bakım ürünlerine uyan tek beden yoktur. Saç tipinize ve durumunuza göre ideal şampuanı ve saç kremini seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Sadece birkaç isim vermek için ince saçlar, kalın saçlar, kıvırcık saçlar ve renkli saçlar için ürünler var. Saçlarınız kuru ise, nemlendirici özelliklere sahip ürünler seçmeniz gerekir. Saçınızı renklendirirseniz, saç rengini korumaya yardımcı olan veya “renk güvenli” olarak etiketlenmiş ürünleri tercih edin. Saçlarınız biraz ince ve gevşek ise, saçınızın tartılmasını önleyecek “hacim veren” bir şampuan elde edin. Diğer şampuanlardan daha az nemlendirici olma eğilimindedirler.

 

Hızlı Durulama ile başlayın

Saçınızı şampuanlarken en iyi sonuçları elde etmek için şampuanınızı uygulamadan önce saçınıza hızlı bir durulama yapın. Bir düşünün: çamaşırlarımız ve bulaşıklarımız için bir durulama döngümüz var, neden saçlarımız olmasın? Şampuanınızı uygulamadan önce saçınızın daima ıslanmasını istersiniz. Saçınıza hızlı bir durulama yaptığınızda, ılık su saç derinizdeki yağların gevşemesine ve saçınızın kütikülünün açılmasına yardımcı olacaktır. Saçınıza yüzey safsızlıklarını gidermek için hızlı bir durulama yaptıktan sonra, temizlemeye başlamaya hazırsınız demektir.

 

Kökler için saç uçları farklıdır.

Herkes şampuan yaparken hoş bir köpürmeyi sever, ancak köpürmenin etkili bir yolu vardır. Şampuanı sadece kafa derisine veya saç köklerinize uygularsınız. Köklerden uçlara kadar kabarcıkları ve köpüğü yaratırsınız. Neden? Saç derisine en yakın saç büyük olasılıkla en yağlı olanıdır, bu yüzden biraz daha temizliğe ihtiyaç duyar. Saç uçları en eskidir ve saçın geri kalanıyla karşılaştırıldığında daha kuru veya hatta hasar görebilir. Muhtemelen oldukça kırılgandırlar ve bu nedenle çok fazla köpürmeye ve fırçalamaya dayanamazlar. Aslında, bu zarar verici olabilir. Yani, köpükleri uçlarınızda düzleştirin.

 

Çamaşır gibi sıkmayın, bükmeyin!

Saçlarımızı her zaman çok hassas, sevgi dolu bir bakımla tedavi etmeliyiz. Bu, nazik olmamız gerektiği anlamına gelir. Sürtünme saç için iyi değildir. Yani, yıkarken, dolaşmaya neden olabileceği için dairesel hareketlerle ovmayın. Çamaşır sıkarken gibi bükmeyin. Korumak ve dolaşmaması için çok dikkatli olun.

 

Saç Kremi Anahtar

Saçınızı yumuşatmanın zaman kaybı olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Önemini görmüyorsanız, birkaç günlüğüne yapmayı deneyin. Saçlarınızdaki farkı kesinlikle göreceksiniz. Saçlarınız uzunsa, şampuanlamadan önce yumuşatmayı düşünebilirsiniz. Sadece uzunluk boyunca az miktarda saç kremi uygulayın ve hafifçe durulayın. Bu, uçlarınızı sağlıklı tutmaya yardımcı olacak ve ayrıca kıl kütikülüne çok ihtiyaç duyulan nemle sızdırmazlığa yardımcı olacaktır. Sonuç? Sağlıklı görünen saçlar ve hızlı bir parlaklık artışı.

 

Saçınızı düzeltmeden önce, saç kremi uygulamadan önce tüm şampuan izlerini yıkadığınızdan ve saçınızdan fazla suyu sıktığınızdan emin olun. Saç kremini ne kadar uzun süre bırakırsanız o kadar iyi olur. Kesinlikle biraz zamanla daha iyi emilir. Saç köklerine saç kremi sürmeye gerek yoktur. Bu saç zaten kafa derisinden doğal yağların ek faydalarına sahiptir. Bu yüzden diğer alanlara, özellikle de uçlara konsantre olun.

 

Soğuk Su ile Durulama

Bu kulağa hoş gelmeyebilir, ancak soğuk su durulama için mükemmeldir. Kütikülü kapatmaya yardımcı olur ve bu olduğunda ışığın yansımasına izin verir, bu da saçınıza güzel, sağlıklı görünümlü bir parlaklık sağlar. Bir şeyi ısırın ve muhteşem görünümlü saçlar için soğukl suya dayanın! Tabi kendinizi hasta etmeden ?

 

Birkaç Saç Bakım İpuçları

Çok fazla şampuan kullanmayın! Tek yapmanız gereken işi yapmak için çeyrek büyüklüğünde bir topaktır. Süper kalın olan uzun saçlarınız veya saçlarınız varsa, biraz daha kullanabilirsiniz.

Yağlı saçlarınız varsa, her gün şampuanlamak isteyebilirsiniz.

Kuru saçlarınız varsa, her gün yıkamayı düşünün.

Havlu saçlarınızı kuruturken, nazik olun ve çok sert ovmayın. Bu sadece saça zarar verir ve kabarmalara ve uçma yollarına neden olur.

Bir su filtresi alın. Saçların donuk görünmesine neden olabilecek mineralleri ve diğer kirleri çıkarmaya yardımcı olacaktır. Sarışınlar, saçlarınız normalden biraz daha koyu görünüyorsa, bunun nedeni olabilir.

En temiz ve sağlıklı saçların her zaman en güzel olduğunu unutmayın.