Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Renkli ve Desenli Asfaltta En Çok Hangi Desenler Tercih Edilir?

Zemin kaplama alanında en

Zemin kaplama alanında en estetik ve en dayanıklı olan yapı uygulamalarından bir tanesi de renkli ve desenli asfalttır. Diğer zemin kaplamalar düşünüldüğünde çok daha ekonomik olan bu kaplama türü aynı zamanda yine diğer alternatiflere göre çok daha estetiktir. Sağladığı pek çok faydadan dolayı günümüzde oldukça sık tercih edilmektedir. Değişken hava koşullarına dayanıklı olması, yapımının kolay olması, hijyen bir alan olması gibi pek çok nedenden dolayı her geçen gün tercih edilirliği artmaktadır.

En Çok Kullanılan Desenler

Renkli ve desenli asfalt uygulamasında pek çok desen elde edilebilmektedir. Standart desen seçenekleri var olduğu gibi kimi zaman özel siparişlerle farklı desenler de yapılabilmektedir. Genel olarak bakıldığında bazı desen grupları daha fazla tercih edilmektedir. Bu desenler; tuğla deseni, balık sırtı olan desen, kilit parke taş desen, İngiliz taş deseni ya da karışık taş desenleridir. Ayrıca kullanılan alana göre Arnavut kaldırımı deseni, bordür deseni, kayrak taşı deseni, deniz kabuğu deseni ve göbek deseni de sık tercih edilenler arasında yer alır. Engelli logosu olan desen de oldukça işe yarayan ve tercih edilen bir desen türüdür. Uygulama yaptıracak olanlar standart olan bu desen türlerinden seçebildikleri gibi kendi istedikleri bir deseni de özel sipariş olarak oluşturabilmektedirler.

Renkli ve Desenli Asfaltlarda Fiyat Ayrıntısı

Renkli asfalt uygulamalarında ya da desenli asfalt yapımlarında ortaya çıkacak olan fiyatlar çok fazla değişkene bağlı olmaktadır. Bu nedenle sabit bir fiyat aralığından söz etmek yanlış olur. Öyle ki fiyatlar malzemeye, uygulama kapasitesine, mekânın metrajına ve yakınlığına göre değişiklik göstermektedir. Renkli ve desenlerde fiyatı etkileyen bir başka unsursa istenilen desenin ne kadar zor olduğudur. Bu nedenle renkli ve desenli asfalt fiyatları kendi arasında da değişiklik gösterebilmektedir. En net ve doğru olan bilgi elbette uygulamaya yapılacak olan firmadan alınır. Bunun için de keşif uygulamaları yapılmaktadır. Pek çok kurumsal firmada ücretsiz keşif hizmeti mevcuttur. İstenilen bilgilere göre fiyat belirlemesi yapılmaktadır.