Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Pandemi’nin Rent a Car Sektörüne Etkileri

Motorlu taşıtlar kategorisinde otomobiller

Motorlu taşıtlar kategorisinde otomobiller insanların en çok kullandığı ve rahat ulaşım imkanı sunan araçlardır. Sedan, cip veya minibüs türü araçların kiralanması işleminde aracın modeli, markası ve segmenti önemlidir. Segment sınıfına göre araçlar kiralanabilir. Malatya oto kiralama segment özelliğine göre kiralık araç seçeneği sunmaktadır.

Pandemi ve Araç Kiralama

Motorlu taşıtlar vergisi, sanayi bakım işlemleri, zorunlu sigorta, kasko ve zorunlu vergi masrafları şirkete aittir. Aracı kiralayan kişiler kira ücretinin yanı sıra aracın yakıt masrafını karşılar. Kiralanan araçla virüs tehlikesi ihtiva eden toplu taşıma araçlarından uzak kalmış olursunuz.

Toplu taşıma ücretleri pandemide arttı. Kiralanan araçla yolculuk daha ekonomik hale geldi. Otomobili kiralayan kişi trafiğin kestiği cezalardan yine aracı kullanan kişi sorumludur. Park, köprü geçişi ve benzeri masraflar otomobili kiralayan kişilere aittir. Pandemi süresi boyunca aracı kullanan kişi maske takmalıdır.

Pandemide Kiralık Araçla Gezme

Kiralamada dikkat edilecek en önemli husus doğru aracın seçilmesidir. Rahat ve konforlu bir yolculuk için bu konu önemlidir. Pandemi süresi boyunca ülke sınırları içerisinde kiralanan araçla gezilebilir. Yurt dışına kiralanan araçla çıkmak mümkün değildir.

Güncel yöntemlerin ilk sırada değerlendirildiği oto kiralama hizmeti turizm, iş dünyası ve gezi dünyası için pratik çözüm sunmaktadır. Pandemide, kişiye özel olması ve bagaj imkanı sunması nedeniyle kiralık araç tercih edilmektedir.

Pandemide Kiralık Araç Sözleşmesi

Bu kategoride karşılaşılan en önemli konulardan biri sözleşmedir. Araç kiralamada sözleşme kurallarına uyulmadığı zaman hukuki sorunlar ortaya çıkmaktadır. Pandemi sürecinde araç kiralamada dikkat edilecek hususlar şunlardır:

1- Sözleşmeli oto kiralama hizmetinde aracı kullanacak kişilerin isimleri sözleşmeye yazılmalıdır. Kişi karantinadaysa araç kiralanamaz.

2- Otomobilin başkasına kiraya verilmesi, kötü işlerde kullanılması veya aracın kötü kullanılması durumunda sözleşme fesh olur. Yolda maske, mesafe ve karantina nedeniyle kesilen cezalardan sürücü sorumludur.

3- Otomobili kiralayan kişi kasko şartlarına uymadığı zaman araçta meydana gelen hasarlarda kiralayan kişi sorumludur.

4- Kiralama süresi geçtiği zaman bu durumda aracı kiralayan kişi fazla ücret öder. Karantina söz konusu olursa bu durum firmaya bildirilmelidir.

 

Sorunsuz bir şekilde araç kullanmak için kiralama öncesinde sözleşmenin incelenmesi ve anlaşılmayan konuların tekrar incelenmesi gerekir. Sözleşme her iki taraf için hukuki süreci başlatır.