Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Merkezi Sistem Klima

  Merkezi sistem klima,

 

Merkezi sistem klima, bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği klima sistemi olarak adlandırılır. Merkezi sistem klima aynı anda 2 farklı fan seçeneğinde çalıştırılabilirler. Bu fanlar Sadece ısıtma soğutma ve aynı anda ısıtıp aynı anda soğutma olarak adlandırılırlar. Merkezi sistem klima, binanın değişen kapasite ihtiyaçlarına bağlı olarak soğutkanın akışını kontrol edebilirler. Bu sistemler bina dışında bulunan dış ünite ve bina içindeki yaşam alanlarını soğutmak veya ısıtmak amacıyla kullanılan iç ünitelerden oluşur.

Merkezi Klima Sistemlerini, klasik split klimalardan ayrılan en büyük özelliği; değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufuyla birlikte çalışıp kullanıcıların konforunu en yüksek seviyede tutmasıdır. Çevreye maksimum özen ve saygı gösteren sistem, enerji tasarrufuna odaklanmış, gelişmiş uygulama esnekliği sağlar. Çok katlı bir plazadan, bir tek villaya kadar yeni yapılan veya mevcut her türlü yapıda tam bağımsız kontrol imkânı sağlamaktadır.

Merkezi Klima Sistemlerini; gelişmiş kontrol ve akış denetim üniteleri ile donatılmıştır. Gerektiği kadar soğutucu akışkan, doğru faz ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan yere sevk edilerek ısıtma ve soğutmada kullanılması sağlanmaktadır. Merkezi Klima Sistemlerini; alışılmış split klima sistemlerinden bir soğutucu hattında isteğe bağlı olarak farklı HP kapasite aralığında ki bir dış ünite ve birden fazla iç üniteye bağlanabilmektedir. Soğutucu akımı inverter kontrollü bir kompresör veya kompresörlerle çeşitlendirilerek, havası şartlandırılmış mekânlara göre soğutucu akışkanın uyum göstermesi sağlanır.

Nasıl çalışır?

İleri düzey bir kontrol sistemi ısıtma ve soğutma modları arasında geçiş sağlar. Merkezi Klima Sistemlerini 2 farklı sistemden çeşidi vardır. Heat Recovery VRF (aynı anda hem ısıtma, hem soğutma) Heat Pump VRF (aynı anda sadece ısıtma ya da sadece soğutma) Merkezi Klima Sistemlerini; ofisler, alışveriş merkezleri, lüks apartmanlar, villalar, restoranlar, plazalar, oteller gibi birbirinden bağımsız havalandırma uygulamalarının kullanılmasının gerektiği yerlerde başarıyla kullanılır.

Merkezi Klima Sistemlerini Şu gibi alanlarda kullanılır; Birbirinden bağımsız birden fazla bölgenin iklimlendirme ihtiyacı olmaktadır. Yük ihtiyacının sürekli değiştiği otel, hastane, ofis, restaurant, mağaza, tiyatro, sinema gibi yapılarda, sıcaklık değerlerinin dikkat edilmesi gerekir. Sağlık kuruluşlarında, her noktasında konfor istenen villa, ofis ve evlerde, ayrı bölümlerindeki kiracı gruplarının kendilerine özel iklimlendirme faturası istediği bilinmektedir. İş merkezleri, plazalarda, Bina içinde soğutucu gaz borularına göre çok büyük yer kaplayan hava kanallarının geçirilmesinin zor olduğu yapılarda, mekanik tesisata yeterince yer ayrılamayan, soğutucu sistemin açık havaya (çatı, bahçe) konulması gereken yapılarda kullanılır.

Sizde bu ürüne sahip olmak istiyorsanız sitemizden ürünlerimize göz atabilirsiniz. Sitemize gitmek için http://www.klimapazari.com/vrf-merkezi-klima-sistemleri sitesine tıklayıp girmek yeterli olacaktır.