Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlerleyen teknoloji ile birlikte

İlerleyen teknoloji ile birlikte gelişen lazer epilasyon uygulamaları artık birçok insan tarafından kullanılarak oldukça yaygınlaşmış bir hâl aldı. İnsanlar daha az yan etkisi bulunan ve başarılı sonuçlar oluşturan lazer epilasyon işlemlerini tercih ediyorlar. Ankara lazer epilasyon işlemleri teknolojiyi ve sektörü yakından takip etmesiyle başarı oranı yüksek sonuçlar vermektedir.

Lazer epilasyonunda kişiler acı çekmez. İşlemin çok fazla rahatsız edici bir ağrısı kesinlikle yoktur. Lazer atışı yapılınca çok küçük bir his sonrası hemen bu his ortadan kalkmaktadır. Lazer epilasyonu öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Ankara lazer epilasyon yaptırmadan bir ay önce kılları kökünden alan yöntemlerden (ağda, epilatör, cımbız vb.) kaçınılmalıdır. Aynı zamanda bronzlaşmaktan kaçınmak gerekir. Bu yüzden lazer epilasyon tatil zamanlarına denk getirilmemeli veya solaryuma girilmemelidir. Çok sorulan sorulardan bir tanesi tüy dökücü kremlerin kullanılmasıdır. Bu kremler tüy köklerine müdahale etmediğinden lazer epilasyon öncesinde kullanılabilir.

Ankara lazer epilasyon işlemlerinden hemen sonra normal yaşantınıza dönmenizde hiçbir sakınca yoktur. Günlük yaşantınızı etkileyecek herhangi bir durum teşkil etmez. Lazer epilasyon uygulanan bölge ilk birkaç gün çok sıcak suya maruz kalmamalıdır. Aynı zamanda güneş değecek bir yer ise bir sonraki seans yapılana kadar güneş koruyucu kozmetik ürünleri kullanılmamalıdır. Lazer epilasyon uygulanan kıl kökleri 10 gün içerisinde uzamaya ve kendiliğinden dökülmeye başlar. Bu konuda endişe edilmemelidir.