Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İngiltere Ziyaretçi Vizesi Başvuru Süreci

İngiltere Ziyaretçi Vizesi kendi

İngiltere Ziyaretçi Vizesi kendi içerisinde bazı alt kategorilere ayrılmaktadır. Seyahat amacınıza en uygun kategoriyi seçerek o birime uygun şekilde başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu kategoriler içerisinde Turistik Vize, Ticari Vize, Aile Ziyareti Vizesi, Öğrenci Vizesi, Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize ve Transit Vize şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Tüm bu vizelerde seyahat süresi maksimum 90 gündür. 90 günün altındaki her bir ziyaretiniz için konsolosluklar aracılığı ile sizden bazı belgeler istenmektedir. Bu belgeleri konsolosluğa eksiksiz bir şekilde, bizzat kendiniz teslim ettiğiniz takdirde başvurunuz işleme alınacaktır.

İNGİLTERE ZİYARETÇİ VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

Konsolosluğun sizden talep ettiği belgelerin başında davetiye kâğıdı yer almaktadır. Bu belge İngiltere’de yanında kalacağınız kişi tarafından size gönderilecek olan davet mektubudur. Davet mektubu ile birlikte İngiltere’de kaldığınız süre içerisinde masraflarınızı karşılayacağınız maddi kaynağınızı da belgelendirmeniz gerekmektedir. Gidiş ve dönüş tarihlerinizi belirtmeniz ve seyahatinizi hangi yollarla yapacağınızı belgelemeniz istenmektedir. Ve pasaport ve vize işlemleri için kullanılan biyometrik fotoğraflar dosyanızda yer almalıdır.

Başvuru evrakları ilgili sitelerde tüm detayları ile anlatılmaktadır. Bu evrakları eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra yaşadığınız ilin bağlı bulunduğu konsolosluktan bir randevu almanız gerekmektedir. Randevuya zamanında ve eksiksiz evraklarla gittiğiniz takdirde olumlu sonuç alma oranınız oldukça yüksektir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurunuzun olumlu bir şekilde sonuçlanmasını istiyorsanız Konsolosluğun resmi tatil, milli bayram ve fuar dönemlerinde çok yoğun olduğunu unutmayınız. Bu dönemlerin dışında yapacağınız her başvuru kısa sürede sonuca kavuşacaktır.