Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İngiltere Oturma İzni İçin Başvuruda Bulunmak

  6 aydan daha

 

6 aydan daha uzun süre İngiltere’de kalmak isteyen AB / EFTA ülkelerinden olmayan vatandaşların, bir İngiltere Yerleşim Vizesi için başvurmaları gerekir. Oturum izni, aşağıdaki bilgileri içeren bir kimlik kartıdır:

Adınız, tarihiniz ve doğum yeriniz

Parmak izleriniz

Fotoğrafınız

Göçmenlik statünüz ve kalış koşullarınız

Sosyal haklarınız (kamu fonlarına erişim, sosyal hizmetler vb.)

AB üyesi olmayan / EFTA vatandaşları, Birleşik Krallık’ta otomatik olarak ikamet etme hakkına sahip değildir ve Birleşik Krallık’ta oturma izninin verilmesi, sizin özel koşullarınız ve Birleşik Krallık’ta kalma nedenleriniz konusunda kararlaştırılacaktır. Birleşik Krallık’ta kalmak için çalışıyorsanız veya başka özel nedenleriniz varsa, durumunuzla ilgili gerekli kanıtları sağlayabildiğiniz takdirde Birleşik Krallık biyometrik oturma izni almaya hak kazanırsınız.

İngiltere biyometrik oturma izni için bir postanede veya İngiltere Yerleşim Vizesi Premium servis merkezinde İngiltere’nin içinden veya İngiltere’nin dışından başvurabilirsiniz. Birleşik Krallık biyometrik oturma izni, Birleşik Krallık sınırları içinde kaldığınız süre boyunca en fazla 10 yıla kadar geçerlidir.

İş Amaçlı İngiltere Vizesi

İngiltere, iş amacıyla AB / EFTA üyesi olmayan ülkelerden gelenler için puan temelli bir göç sistemine sahiptir. Tier 1, Tier 2 ve Tier 5 altında sınıflandırılan çeşitli İngiltere çalışma vizeleri vardır. Çoğu durumda, bir İngiltere çalışma vizesine başvurmak için bir sponsorluk veya onay almanız gerekecektir. 6 aydan daha uzun bir süre çalışma vizesi alırsanız, İngiltere’deki bir biyometrik oturma izni için başvurmanız gerekir.