Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İmplantınızın Ömrünü Uzatın

Diş Hekimi Pertev Kökdemir,

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, son zamanlarda sıklıkla kullanılan bir tedavi yöntemi olan implanthakkında uyarılarda bulundu.

İmplant halk arasında gömme diş veya vidalı diş olarak bilinen ve çene kemiğine vida ile monte edilen yapay bir diş. Genellikle diş kayıpları yaşanması halinde tedavi yöntemi olarak kullanılıyor. İmplantınıza iyi bakmanız halinde uzun yıllar rahatlıkla kullanabilmeniz mümkünken, implantınıza dikkat etmemeniz halinde ise sağlık sorunları yaşamanız ihtimal dahilinde.

Sağlıklı İmplant İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş hekimi Kökdemir implantınızla ilgili şu açıklamalarda bulundu. İmplant yapıldıktan hemen sonra ağız bakımının çok önemli olduğunu ve beslenmeye çok dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. İlerleyen günlerde ise implant kaynaşacağı için sert gıdalar, soğuk ve sıcak gıdalar tüketilmemeli, genellikle ılık sıvı gıdalar ve ekmeğin içi gibi besinlerin tercih edilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca implantın uzun vadede ve özensiz kullanımında çenede kemik erimesi sorununa yol açması ihtimali olduğundan süt, yoğurt, peynir gibi kalsiyum içerikli gıdaların tüketimine ehemmiyet verilmesi gerektiğini de aktardı.