Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HOSTİNGDEN SUNUCUYA GEÇMEK

İşletmeniz için açtığınız web

İşletmeniz için açtığınız web sitelerinin barındırma işlemini yapmak için kullandığınız ucuz hosting servislerinden dedicated server’a veya cloud server’a geçme kararını almanız için size birkaç bilgi sunmak istiyoruz. Eğer hostingden sunucuya geçmek istiyorsanız geçerli birçok sebebiniz olması gerekiyor. Aksi taktirde gereksiz bir harcama olacaktır. Geçerli sebeplere örnek verecek olursak sitenizin aldığı trafik bakımından artık ucuz host servislerinde barınamayacak durumda olmasını örnek gösterebiliriz. Web siteleri sunucularda, hostinglerden farklı olarak mysql benzeri modüllerin desteği ile çalışmaya devam etmektedir. Sahip olduğunuz web sitesinin trafiği gün geçtikçe artıyor ve kullandığınız hosting bunu taşıyamayacak duruma geliyorsa sunuculara geçmeniz gerekebilir.

Trafikte Aşırı Artış Var Sunucuya Geçmeli miyim?

Başlıkta belirtilen sebep ucuz host firmasını terkederek sunucuya geçiş yapmak için tam olarak gerekli bir sebep olarak gözükmemektedir. Web sitenizin geçiş yapacağınız sunucuya yazılım olarak uyum sağlaması gerekmektedir. Eğer uyum sağlamıyorsa sunucuya geçmeniz mümkün olmayacaktır. Eğer bu durumda geçiş yaparsanız birçok kayıp yaşayabilirsiniz.

Sunucu Yönetimi İle Hosting Yönetiminin Farkı Ne?

Sunucuya geçiş yapmanız durumunda hosting şirketinden birçok sorumluluğu kendi üzerinize almış olacaksınız. Bunun sebebi hosting satın aldığınızda tüm sunucu yönetiminizi şirket size yansıtmadan yapmaktadır. Eğer sunucu satın alırsanız tüm yönetim sizde olacaktır. Herhangi bir sorun karşısında problemi çözmeye yönelik düşüncelerin acısını siz çekeceksiniz.

Sunucu satın alacak kişilerin düştüğü en büyük yanlışlardan biri budur. Sunucunun yönetiminin de ucuz hosting şirketleri tarafından yapılacağını düşünmektir.

Sunucuya Geçiş Ne Gibi Yararlar Sağlamaktadır?

Ucuz hosting şirketinizi terk ederek yeni bir sunucu kiraladığınız durumda,

  • Size özel ayrılmış sunucu dahilinde tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Size ait olan sunucuyu projenize uygun bir şekilde dizayn edebilirsiniz.
  • Ucuz host paketlerinde kullanıcılara sunulan kısıtlamalar ile karşılaşmazsınız.
  • Web site, veritabanı ve mail gibi işlevleri sunucunuzda rahatlıkla barındırabilirsiniz.