Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Farklı Nişan Davetiyeleri

Düğün ya da nişan

Düğün ya da nişan gibi organizasyonlara hazırlanmak planlı şekilde ilerleyen bir süreç ile mümkün olmaktadır. Davetiye modelleri arasında seçim yapmak ise hazırlıkların nerdeyse en can alıcı noktalarından biridir. Çünkü davetiyeleri aylarca emek verilerek hazırlık yapılan organizasyonlar hakkında konukların ilk kez fikir sahibi olmalarını sağlamaktadır. Bu nedenden ötürü davetiye seçimlerinde belli alanlarda dikkatli olunması önerilmektedir.

Günümüzde yapılan organizasyonlar sadece düğünlerde değil kına gecelerinde ve nişan davetlerinde de kendini göstermektedir. Her organizasyon gelin ve damadın istekleri doğrultusunda bir konsept ile oluşturulmaktadır. Düğün davetiyelerinde de nişanlarda da hazırlanan konsept, seçimlerde etkin rol oynamaktadır. Öncelikle nişan davetiyelerinde farklılık isteyen çiftler işe renk konusu ile başlamalıdır. Günümüzde nişan davetleri için çiftler birbirleri ile uyumlu kıyafetler tercih etmektedir. Çiftlerin davetiyeleri de kıyafetleri ile aynı renkte tasarlanabilmektedir.

Nişan Davetiyelerinde Model Önerileri

Nişan davetiyelerinde modeller düğünlere göre biraz daha sade tutulmaktadır. Yine de isteklere göre abartılabilen modellerde esas, düğün davetiyelerinin şatafatlı olmasından yana işlemektedir. Gelin adayları, nişan davetiyelerine buketleri ile eş olan bir çiçek ekletebilmektedir. Bu da hem farklı hem de konsept ile iç içe geçmiş bir davetiyeye erişmek şansı vermektedir. Nişan davetiyelerinde de mekân isimleri ve adresleri bir hayli önemlidir. Özellikle kalabalık ve çalgılı olarak nitelendirilen nişan davetlerinde içerikler belirtilmelidir. Davet ve yemek şeklinde olan davetlerde de içerik belirtilmesi bir hayli mühimdir. Bu sayede konuklar kıyafet seçimlerini doğru bir şekilde yapabilmektedir. Ayrıca davetiyelerde yazılan yazıların, gelin ve damat isimlerinin önüne geçecek kadar uzun olmasından da kaçınılmalıdır. Son yıllarda bir cümleden oluşan davet iletimleri nişan davetiye tasarımlarında en çok tercih edilen popüler yazı önerilerinden biridir.