Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Epson Plotter Mürekkepler Sarfet Güvencesi İle

    Geniş formatlı

 

 

Geniş formatlı baskılarınızın gerçekten patlamasını, dayanıklı olmasını ve solmaya karşı direnmesini ister misiniz? En iyi sonuçları elde etmek için bariz çözüm,Epson plotter mürekkep ile istenen sonuç için doğru yazdırma ortamını kullandığınızdan emin olmaktır. Örneğin, büyük bir fotoğraf görüntüsü için fotoğraf kağıdı, afişler için vinil vb. Kullanın. Ancak, mükemmel görüntüyü yazdırmanın çoğu zaman göz ardı edilen bir yönü mürekkebin kendisidir.

 

Aslında, müthiş geniş formatlı fotoğrafların veya grafiklerin baskısının sırrı, baskı malzemesi kadar mürekkebin kalitesiyle de ilgilidir. Bu nedenle büyük fotoğraf firmaları, kelime sınıfı baskılar için en iyi teknolojileri araştırmak ve geliştirmek için çok zaman harcadı. Epson plotter mürekkep her zaman ”A” kalite ürün olarak tüm testlerden onay aldı.

 

Epson Plotter Mürekkep

 

Geleneksel olarak, çoğu mürekkep püskürtmeli yazıcı boya bazlı mürekkepler kullanır. Gerekçe her zaman daha geniş bir renk aralığı ve daha düşük maliyet olmuştur. Ancak, boyalar oldukça uçucudur; onlar sadece su renkleri. Boyalar tamamen suda çözünür ve çevreden büyük ölçüde etkilenebilir – özellikle ultraviyole ışık (UV) ve nem. Bu boya bazlı baskılar elemanlara maruz kaldıktan sonra, boya mürekkepleri güneş ışığında solabilir veya ıslandıklarında kanabilir. Bu değişiklikler aniden de olabilir. Tüm bu sorunların çözümü için Epson, plotter mürekkep ürününü geliştirdi ve böylece kalite anlamında farkını bir kez daha ortaya koydu. Epson mürekkep çeşitlerini sarfet.com’dan inceleyebilirsiniz.

 

Pigment Bazlı Plotter Mürekkebi

 

Esasen renkli su olan boyaların aksine, pigmentler bir emülsiyon olarak formüle edilir. Pigmentler aslında sulu (su bazlı) bir sıvı çözelti içinde süspanse edilen mikroskobik katı partiküllerdir.

 

Bu katı parçacıklar çok dayanıklı ve esnektir ve çevresel koşullar nedeniyle parçalanmazlar. Pigmentler solmaz ve çoğunlukla suya dayanıklıdır. Yeni Epson plotter mürekkep, çizilmelere karşı dayanıklı ve bronzlaşmayı en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır (ışığın baskıdaki yansımasını bozar).

 

Boyalardan farklı olmalarına rağmen, baskı işlemi tamamen aynıdır. Pigment mürekkepleri, bir mürekkep püskürtmeli baskı kafası aracılığıyla boya mürekkepleriyle aynı şekilde vurulur.

 

Fark, boyaların kağıda batmasıdır, ancak pigmentler ortamın yüzeyine yapışır ve sertleşir. Daha fazla dayanıklılığa ek olarak, pigment bazlı mürekkepler daha iyi bir genel görüntü kalitesi sağlar.