Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

E-okul Ne İşe Yarar?

Bu haberin fotoğrafı yok

E- Okul

Eğitim hayatımızın her alanında bulunmaktadır. Özellikle ülkemizdeki eğitim sistemi içerisinde farklı öğretim kanallarını bir arada toparlayabilecek sistemler üretilmeye önem verilmiştir. Bunlardan biri de e-okul platformudur.

 

E-okul platformu yalnızca yönetici kadrosunda bulunan; müdür, öğretmen ve öğrenci konumunda bulunan öğrenci ve veli giriş sisteminin yapılabileceği bir alandır. İki farklı koldan ilerlenebilen ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluşturduğu e-okul ile birlikte okuyan çocuğa dair her türlü bilgi edilebilmesinin sağlayacak bir alan olmuştur. Sadece öğrenci için değil öğretmenlerinden öğrencilere yönelik olarak fikir ve beyanlarına ifade edebildikleri ve not verebildikleri bir ortam olmuştur.

 

E-Okul Nasıl Kullanılır?

Öğretmenlerin ve öğrencilerin kullanabileceği bir alan olan e-okul sistemine öncelikle kaydolmak gerekmektedir. E-okul yönetim bilgi sistemi ile öğretmen girişi yapılabilmektedir. Veli bilgilendirme sistemi ile öğrenci girişi yapılabilmektedir.

 

Öğrenci okula kayıt olduğunda ona verilen okul numarası ile beraber bu platforma giriş yapabilirsiniz.

 

l

E-okul öğrenci girişi yapabilmek için; e okul sitesine girdikten sonra karşınıza çıkan alanlar TC. kimlik numarası ve öğrencinin okul numarası girilmelidir.

 

l

Resimde bulunan rakamları belirtilen kutucuğa yazdıktan sonra giriş yapabilirsiniz.

 

l

Sonraki aşamada öğrenciye dair herhangi bir bilgi sorusu ile karşılaşacaksınız.

 

l

Bu alanı da işaretledikten ve çocuğun resmini seçtikten sonra artık e-okul sistemine giriş yapmış oluyorsunuz.

 

E-okul sistemini öğretmenlerin kullanabilmesi için de çalıştıkları okullar aracılığı ile müdürlük kaydı ile oluşturulan şifre aracılığı ile giriş yapılabilmektedir.

 

E-okul Ne İşe Yarar?

E-okul sayesinde 1.sınıftan 12.sınıfa kadar bir öğrencinin tüm gelişim evrelerini eğitimsel açıdan izleyebilirsiniz. Öğrencinin notlarını, sözlü notlarını, almış olduğu belgelere dair bilgileri, yıl sonu ya da dönem sonu not ortalamalarını görebilirsiniz. Bunun dışında yapılan devamsızlıklar gün gün öğrencinin devamsızlık hanesine ekleni. Buradan öğrenci velisi olarak tüm kontrolleri aktif olarak sağlayabilirsiniz.