Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DOĞRU ABİYE SEÇİMİ NASIL OLUR?

Özel gün ve gecelerin

Özel gün ve gecelerin ilk alışverişi abiyelerdir. Abiye elbiselerse he geçen gün birbirinden iddialı olmaya başladığından seçimi de bir o kadar zor ve kafa karıştırıcı oluyor. Elbette herkes kendi zevkine ve isteğine göre giyiniyor, peki doğru abiyeyi seçmenin yolları hangi yollardan geçiyor?

Abiye seçmeden önce plan yapacağınız ilk şey mekân olmalıdır. Çünkü konsepte göre giyinmek sizi doğru şıklığa götürecektir. Örneğin, kır düğünü olan bir davete katılacaksınız. Kır düğünü için kesinlikle uçuş uçuş ve bol kıyafetler tercih edilmeli. Yere kadar uzanan fırfırlı bir elbise ile kesinlikle dikkat çekenler arasında olacaksınız. Seçeceğiniz dar elbiseler sizi bu mekânda rahat ettirmeyeceği gibi doğru görünümden de uzaklaştıracaktır.

Mekân seçimi belli olduktan sonra gelelim en önemli noktaya. “Vücut tipine göre giyinmek.” Bu kriteri çoğu zaman atlıyoruz çünkü genelde vücudumuzu tanımadan, vitrinde herhangi bir elbiseye âşık olarak tercihimizi yapıyoruz. Fakat bu üzerimizdeki abiyenin çokta şık durmamasına sebebiyet veriyor. Yani, bu noktada en önemli faktör size yakışanı bulmak. Büyük göğüslü kadınların üstü fırfırlı ya da kabarık bir model seçmek yerine daha düz bir model kullanması göğüslerinin olduğundan daha büyük gözükmemesi için bir püf noktası. Kilolarını saklamak isteyenlerinse tercihi kesinlikle koyu renklerden yana olmalı.