Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cami Halısı Hijyen Bakımından hangi Özelliklere Sahip Olmalı

Camiler sürekli olarak pek

Camiler sürekli olarak pek çok kişi için ziyaret ve ibadet için açık olduğundan dolayı daha çok dayanıklı olan cami halıları tercih edilir. Bunun yanı sıra kir tutmaması, kolay temizlenebilir olması ve safların düzgün bir şekilde olması için daha çok çizgili desenler olması göz önünde bulundurulur.

Fakat bunun yanı sıra çizgili olmasının dışında çiçek ya da farklı desenlere ait üretimler de bulunur. Ülkemizde yoğunluk olarak tercih edilen bir diğer ürün modeli ise demirci cami halısı modelleridir.

Cami Halısı Modelleri

Bu ürün Manisa’nın ilçesinde üretildiği için ve adını da buradan alır. Özel üretim olarak bilinir. Saflı cami halısı Yünler ile üretilen ve dokuma yapılmadan önce sıcak yıkama işleminde geçtiği için daha yumuşak bir özelliğe sahip olur.

Bunun yanı sıra bu cami halısı modelleri ürünü sağlığa en uygun hale getirilmek için bütün kirlerinden özel yöntemler sayesinde arındırılır.

Aleve karşı oldukça dayanıklı olması, hemen kirlenmemesi ve uzun süreli bir kullanım sağlamasından dolayı en çok tercih edilen seccadeli cami halısı ürünleri arasında yer alır.

Cami Halısı Çeşitleri Nelerdir?

Genellikle kurs halısı modelleri olarak daha çok yün ve akrilik malzemeler ile yapılan cami halıları tercih edilir. Halıların hangi malzemelerden yapıldığına dikkat ederek ona göre bir ürün secimi yapabilirsiniz.

En önemli konu naturel cami halısı ürünlerinin ise bu malzemelerin dayanıklı, kullanışlı ve kolay temizlenebilir olmasıdır.

Akrilik cami halısı modeli yapısı açısından yün cami halısı özelliğine göre hemen hemen aynı özelliği gösterir. Görüntüsü ve yumuşaklığı acısından farkını hissedeceğiniz bu halı modellerinin sentetik malzemelerden üretiliyor olması da en çok tercih edildiği yöndedir.

Bunun yanı sıra daha az maliyetli ve ekonomik bir cami halısı fiyatları ile alanın döşenmesine imkan tanır.

Akrilik Cami Halısı Özelliği

Günümüzde oldukça geniş bir kitle açısından tercih edilen duvardan duvara cami halısı modelleri sayesinde maddi imkan olanağı olmadan dahi hedefe ulaşılabiliyor.

Akrilik cami halısı modelleri ile donatılan camilerin çoğunda nem, kir, küf ya da çeşitli zararların o kadar çok bulunmadığını görebilirsiniz.

Birçok camide oluşabilecek bu olumsuzluklara karşı tedbirli olmak için tercih edilen bir ürün çeşidi ise göbekli cami halısı modelidir.

Eğer cami konum nedeniyle fazla güneş alıyor ise en uygun ve iyi halı çeşidi olarak akrilik yurt halısı modeli tercih edilebilir.