Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Araç Takip Sıstemı Ve Avantajları

Günümüzde oldukça gelişmiş durumda

Günümüzde oldukça gelişmiş durumda olan MobilTek araç takip özellikle büyük filolara sahip şirketler, iş adamları, rent a car şirketleri ve daha pek çok kişi tarafından kullanılan oldukça yararlı bir sistemdir. En kolay tanımıyla; araçların uydu üzerinden 7 gün 24 saat izlenebilmesini sağlayan sisteme araç takip sistemi adı verilir.

Sistemin İşleyişi Nasıldır?

Sistem genel olarak GPS, GSM /GPRS aracılığıyla sayısal haritalar üzerinde ve bir takım özel yazılımlar aracılığıyla işleyişini sürdürür. Araçlara montajlanan araç takip cihazı GPS uydusundan aldığı veriyi ve sensörlerin takip ettiği ısı ve sıcaklık gibi bilgileri kontrol merkezine gönderir. Gönderilen bu bilgilerin tamamı veri bankasında kayıt altına alınır ve gerektiğinde geçmişe dönük bilgilerin elde edilmesini sağlar. Bu sayede pasif sistem adı verilen sistem ortaya çıkmış olur. Gönderilen bu bilgilerin, kullanıcılar tarafından internete bağlı akıllı cihazlardan (bilgisayar, telefon, tablet gibi) anlık olarak takip edilebilmesiyle de aktif sistem ortaya çıkar.

Avantajları Nelerdir?

  1. Aracın ve araç sürücüsünün güvenliğini maksimuma çıkarır.
  2. Yol güzergahını planlamaya ve bu şekilde de yakıttan tasarruf yapmaya yardımcı olur.
  3. Yol güzergahı planlaması özelliğiyle trafikte geçen zaman kaybını asgari düzeye indirir.
  4. Araçların trafikteki gereksiz güzergah kullanımını ve boşa geçen zaman kaybını engelleyerek aracın erken yıpranmasını önler.
  5. Aracın bakımı ve kullanımından oluşacak maliyetleri minimum düzeye indirir.
  6. Sigorta şirketleri, filo sigorta primlerini düşürür.
  7. Sürücünün verimlilik oranını kolayca takip etme olanağı sağlar.
  8. Kısaca bu sisteme yapılan maddi yatırım; maddi, manevi ve güvenlik konforu olarak geri dönmekte ve firmaların tasarruf ve güven konusunda olumlu izlenim oluşturmalarına yardımcı olmaktadır.

​​​​​​Fiyat Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu kadar yararlı olan bu sistemin fiyatı seçecek olduğunuz paketin içeriğine ve ürün kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Paket içeriğinde genel olarak cihaz fiatı, data veri gönderim ücreti, sunucu ve yazılım lisans ücretleri oluşmaktadır. Piyasada birbirinden farklı nitelikte bir çok ürün bulunmaktadır. Bu yönüyle seçecek olduğunuz araç takip fiyatı bütçeye uygun ödeme koşullarında, ihtiyacımızı karşılayabilecek nitelikte ve kaliteli olmalıdır.