Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TÜDKİYEB’den ‘israftan uzak, bilinçli tüketim’ çağrısı

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, tüm vatandaşları 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü’nde israftan uzak ve daha bilinçli tüketim yapmaya davet etti …

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, tüm vatandaşları 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü’nde israftan uzak ve daha bilinçli tüketim yapmaya davet etti.

ANKARA (İGFA) – Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Gıdanın önemine vurgu yapan Genel Başkan Çelik, önce pandemi ardından ise kuraklık ve tabi afetler gibi bir takım iklimsel olayların yanında bir de Rusya-Ukrayna Savaşı’nın dünya ticaretine olan olumsuz etkileri, tarım ve dolayısıyla da gıda üretiminin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha açık bir şekilde ortaya koyduğuna dikkati çekti. Sağlıklı ve güvenli gıdaya erişmenin tek yolu üretimden geçtiğini belirten Çelik, hem üreticinin, hem de tüketicinin kazanacağı bir ortamı arzu ettiklerini söyledi.

Girdi maliyetlerinin aşırı yükselmesi karşısında üretici ve yetiştiricilerin zorlansa da bir şekilde üretime devam ettiğine dikkati çeken Çelik, “Üreticilerimizin emeklerinin zayi olmaması ve artan maliyetlere rağmen yaptığı işten para kazanması, diğer taraftan da tüketicilerimizin uygun fiyatlardan sağlıklı gıdaya erişmeleri olması gereken durumdur. Yani hem üreticinin hem de tüketicinin kazandığı bir ortamın tesis edilmesi temel arzumuzdur. Onun için bıkmadan, usanmadan, yılmadan üretim üretim üretim diyoruz. Tüketicilerimiz de gönül rahatlığıyla tüketsin istiyoruz” diye konuştu.