Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ömer Çelik:Avrupa Birliği Esirdir

Avrupa Birliği Sorumlusu Baş

Avrupa Birliği Sorumlusu Baş Müzakereci Ömer Çelik, Düzenlemiş olduğu Toplantıda Avrupa Komisyonun Türkiye Raporuna dair ifadelerde bulundu.Bakan Çelik AB hakkında çok önemli açıklamalar yaptı.

Çelik ”Avrupa Birliği” Güney Kıbrıs’ın esiridir.Diyen Avrupa birliği Bakanı Ömer çelik aynı zamanda AB Raporunun’da ”Pazarlığın bir Rapor ürünüdür”ifadelerini kullandı.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Avrupa Komisyonunun Türkiye Raporu’na ilişkin bakanlıkta basın toplantısı düzenliyor. Çelik’in açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Türkiye, AB yaklaşımlarından uzaklaşmakla itham ediliyor, ancak pek çok yaklaşımda da ilerleme kaydettiği söyleniyor. Bu söylem, siyasi bir söylemdir. Türkiye, bütün bu yaklaşımlara rağmen, kararlılığını sürdürüyor.

Kıbrıs konusunda ise ilkesizlik devam ediyor. Koskoca AB, Güney Kıbrıs’ın esiri olmuş durumdadır. Mahalle dayanışması dediğim, AB’nin kendi değerleriyle çelişen bir tutumdur.

”Pazarlığın ürünü bir rapor”

Bu raporlar yapısı gereği eleştireldir. Biz eleştiriden korkmuyoruz. Birileri oturup çalışmışsa müspet ve gelecek perspektif sunarsa biz bunu kabul ederiz. Demokraside eleştiri bir hak ve fırsattır. Burada biz olumlu bir ajanda içeren gelecek perspektifi sunan bir belge görüyoruz. Pazarlığın ürünü bir rapor.

”Siyasi bir yaklaşım”

Türkiye’nin aday olma konusu bir tarafa bırakılamaz. Adil ve ilkeli bir yaklaşım yok. Türkiye’yi evrensel değerlerden uzaklaşmakla itham ediyor. AB değerlerinden uzaklaşma sözü siyasi bir yaklaşımdır.