Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meral Akşener’den Ak Parti’ye Sert Eleştiriler

İYİ Parti Genel Başkanı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşuyor.

Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle;

“Emeklilikte yaşa değil saraya takılanları görüşmeye devam edeceğiz mecliste. Bizim tavrımız açık ve milletimizden yana. Milletimiz yararına bir öneri hangi partiden gelirse gelsin onay vereceğiz”

“Ağır bir ekonomik kriz yaşıyoruz. İktidar ‘cambaza bak’ der gibi her gün ortaya yeni şeyler atıyorlar. Suçu hep başkalarının üzerine atsa da bu kriz iktidarın eseridir. Önce dış güçler dedi. Sonda dış güçlerle ilgisi yok dedi. Dün yine dış güçlere bağladı. Bütün bahaneleri tek tek tüketti. Milletimizle baş başa kaldı. Tablo ortada, bankalar batık kredi deposu haline geldi. Firmalar ardı ardına iflas ediyor, şirketler işçi çıkararak ayakta durmaya çalışıyor, çiftçinin mahsulü para etmiyor. Bütçeye bakınca en büyük tasarrufun yatırımlarda olduğu açıklandı. İktisattan biraz anlasalar küçülme eğilime girmiş ekonomide yatırımdan kısmanın daha kötüye götüreceğini anlarlardı. Kamu yatırımlarının kısılması ekonomiyi durma noktasına getirecektir. Ne yazık ki damat bey hala işin ciddiyetinin farkında değil. Biraz kemer sıkılacak ve kriz atlatılacak. Tasarrufun ekonomiye en az zarar verecek kalemler yapılması gerekir”

“Kendi deyimiyle ekonomik kurtuluş savaşı verdiğimiz dönemde maaşını 74 bin liraya çıkartıyor. Saraya buluyorsunuz, uçağa buluyorsunuz, zamma buluyorsunuz o halde milletimize de bul. Biz çok şey istemiyoruz, kendi maaşına yaptığın zaman kadar asgari ücretliye, öğretmene, savcıya zam. Karadeniz iki aydır feryat ediyor fındık fiyatları için. Durdu durdu 27 Ekim’de açıkladılar. 14 lira olarak açıklandı. Açıklandı ama üreticinin elinde fındık kalmadı ki. Borç aşmış gitmiş nasıl beklesin. Kilo başına aracının cebine 3 lira gitti”

“2019 bütçesi adeta tarımı öldürmek üzere yazılmış. anayasamıza ve tarım kanununa göre tarıma milli gelirin yüzde 1’i oranında destek vermek zorundasınız. Geçen yıl 14 milyar verdiniz ama 30 milyar vermeniz lazımdı. Vermeniz gerekenin yüzde 40’ını veriyorsunuz. Yeni dönem için 44 milyar vermeleri gerekiyor”

“KAŞIKÇI CİNAYETİ İÇİN TÜRKİYE BİLEREK SEÇİLMİŞTİR”

“Kaşıkçı cinayeti bizzat Suudi devletinin operasyonudur. Bunlar prensten gizli iş çevirecek öyle mi? Suudi pensin kötü duruma düşürecek sonra Arabistan’a dönecek. Bu cinayet için Türkiye bilerek seçilmiştir. Başka ülkede işlense bu cinayet konsolos dahil hepsini yakalar bir saate de konuştururlar. Sana ‘paranın ucunu gösterir alırız konsolosu. Sana diyorlar ki, ‘Papazı bırakması iki afta sürdü, bunda bize karşı gelecek yürek yok. O Konsolos cinayetten sonra bir hafta Türkiye’de kaldı. Şimdi gönderin biz yargılayalım diyorsun”