Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erenler Bağlar 5 milyon TL’lik yatırımla sil-baştan yenilendi

Büyükşehir Belediyesi kentin en işlek caddelerinden bir tanesini daha baştan sona yeniledi. Erenler’de her gün binlerce kişinin kullandığı Bağlar …

Büyükşehir Belediyesi kentin en

Büyükşehir Belediyesi kentin en işlek caddelerinden bir tanesini daha baştan sona yeniledi. Erenler’de her gün binlerce kişinin kullandığı Bağlar Caddesi 5 milyon TL’lik bir yatırımla yenilendi. Başkan Yüce, “Erenler’e 3 yılda yol ve bakım için 41 milyon TL’lik yatırım yaptık. Son olarak yenilediğimiz Bağlar Caddesi’nde 770 metre menfez ve 1 kilometrelik yağmursuyu hattı inşa ettik ve 6 bin ton asfaltla buluşturduk. Sakarya’mız için yenilemeye, üretmeye devam ediyoruz” dedi.

SAKARYA (İGFA)- Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kentin altyapısını yenilemeye, güçlendirmeye devam
ediyor. Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) tarafından yapılan son projeyle kentin en işlek caddelerinden bir tanesi daha baştan sona yenilendi. Her gün birlerce kişinin kullandığı Erenler Bağlar Caddesi’nde bir süre önce başlatılan yenileme çalışması son buldu. 1300 metrelik asfalt, 1000 metre yağmursuyu hattı ve tamamını kapsayan altyapı yenilemesi yapılan cadde hizmete açıldı.

Açılışta konuşan Başkan Yüce, 3 yıllık süreçte Erenler’de sadece yol bakım ve onarın için 41 milyon TL’lik yatırım yapıldığını belirterek, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bugüne; yaklaşık 3 yıllık süreçte hemşerilerimizin hayatını kolaylaştırmak ve şehrimizi mamur hale getirmek için gündüz gece demeden çalışıyoruz. Gönül Belediyeciliği şiarıyla ekonomi, sosyal yaşam, altyapı ve üstyapı, kültür ve sanat gibi alanlarda insana dokunan her konuda faaliyet gösteriyoruz. Hemşerilerimiz için hayata
geçirdiğimiz projelerin hem bugünün ihtiyaçlarını karşılamasına hem de gelecek yıllarda ortaya çıkabilecek ihtiyaçları karşılamasına özen gösteriyoruz. Bu bakış açısıyla özellikle altyapı ve üstyapı projelerimizde paydaşlarımızla birlikte hareket etmeye gayret ediyoruz. Yaklaşık 3 yıllık süreçte Erenler’de pek çok faaliyeti ve projeyi hayata geçirdik. Bu süre içerisinde yol bakım ve yapım çalışmaları için toplamda 41 Milyon 959 bin 346 lira yatırım yaptık. 75 km’ye tekabül eden 105 bin 705 ton asfalt çalışması yaptık” dedi.