Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bozdağ:Mit Fetö’ye Çok Ağır Darbeler Vurdu

Mit bu güne kadar

Mit bu güne kadar Fetö terör örgütü’nün 18 ayrı ayrı ülkeden 80 Fetö mensubunu yakalayıp Türkiye’ye getirmiştir.

Farklı ülkelerden birçok teröristin derdest edildiğini ifade eden Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ,Kosova’da yapılan operasyonda 6 teröristin getirilmesini ise ”Bir Başarı Hikayesi” Olarak değerlendirdi.Bu anlamlı açıklamaların ardından ise birde Pensilvanyada’ki Terörist başının paniğe kapıldığını’da vurguladı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, “MİT, bugüne kadar 18 ülkeden 80 FETÖ’cüyü paketleyip Türkiye’ye getirdi” dedi. Bozdağ, Habertürk televizyonunda gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Bekir Bozdağ, FETÖ ile mücadelenin bitmediğini vurgulayarak, FETÖ’nün kripto yapısının çözülmesinin zaman alacağını belirtti. Bozdağ, MİT, emniyet, yargı ve hükümetin dirayetiyle FETÖ’ye hem yurt içinde hem de yurt dışında büyük darbe vurulduğunu bildirdi.

KOSOVA BAŞARI HİKAYESİ

“Kosova’daki gibi operasyonları görmeye devam edecek miyiz?” sorusu üzerine Bozdağ, bu tür operasyonların devam edeceğini vurguladı.

Bozdağ, MİT’in, Kosova’da gerçekleştirdiği operasyonla FETÖ’nün 6 üst düzey mensubunu yakalayıp Türkiye’ye getirmesinin başarı hikayesi olduğunu söyledi. MİT’in, yurt dışında yürüttüğü operasyonlarla FETÖ’ye büyük darbe vurduğunun altını çizen Bozdağ, şöyle devam etti: “Kosova’daki olay büyük bir başarıdır ama bu bir tanesi.

MİT, bugüne kadar 18 ülkeden 80 FETÖ’cüyü paketleyip Türkiye’ye getirdi. Bunların tabii tamamı kamuoyunda duyulmadı. Bazıları, Bulgaristan’dan gelenler, Malezya’dan gelenler kamuoyunda yer aldı ama diğerleri yer almadı. Bunlar gizli yürütülen faaliyetler olduğu için de tamamı kamuoyuna mal olmadı.”

YERİNDE RAHAT DEĞİL

“ABD’deki, Pensilvanya’daki terörist başı 18 ülkeden 80 teröristi paketleyen iradeyi görünce paniğe kapıldı. O da yerinde rahat değil. Rahat etmesi de mümkün değil. Çünkü Milli İstihbarat Teşkilatımız, güvenlik birimlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti devleti, hükümetimiz, bunlar dünyanın hangi ülkesine giderse gitsin peşinde olacaklar. Bulundukları inlerden alınıp bunlar eninde sonunda Türkiye’ye getirilip yargıya teslim edilecektir.”