Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye’den Gitmek Gibi Bir Düşüncem Yok

Azeri kökenli işadamı Mubariz

Azeri kökenli işadamı Mubariz Mansimov, 1998 yılından beri Türkiye’de yaşıyor. 2007 yılında ‘Gurbanoğlu’ soyadını da alarak Türk vatandaşlığına geçti. Asker kökenli Mübariz Mansimov Gurbanoğlu dünyanın en büyük denizcilik şirketlerinden biri olan Palmali Grubu’nun kurucusu.

650 BİN TL’YE ALDIĞI TÜRK BAYRAĞI İLE DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Petrol taşımacılığıyla adını duyuran Mansimov 2010 yılında İstanbul Modern’in eğitime destek amacıyla düzenlediği galada Balkan Naci İslimyeli’nin el işlemesi Türk Bayrağı’na 650 bin lira verip, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) bağışlayarak dikkatleri üzerine çekmişti.

DÜNYANIN EN ZENGİN 500 İŞ İNSANI LİSTESİNE GİRMİŞTİ

2011 yılında Bodrum Yat Limanı’nı da Jefi Kamhi’den 42 milyon dolara satın alıp, 100 milyon dolar yatırımla Yalıkavak Marina’yı hayata geçiren Mansimov Gurbanoğlu, 2013-2014’te Türkiye’nin en zengin 10 iş insanından biri olarak gösteriliyordu.

2015 yılında da Forbes’ın dünyanın en zengin 500 iş insanı listesine de girdi. Bir süredir işleriyle ilgili söylentilerin olduğu Mubariz Mansimov Gurbanoğlu ile konuşan Hürriyet muhabiri, “Türkiye’den gidiyor musunuz?” diye sordu…

”TÜRKİYE’Yİ SEVİYORUM, BURADA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Mansimov, “Gidiyor diyorlar yıllardır, buradayım. Türkiye’yi seviyorum. Burada çalışmaya da devam ediyorum” dedi.

”DÜNYA DEVLERİ İLE ÇALIŞMAYA DEVAM”

Mansimov Gurbanoğlu, Socar ile ortaklığını bitiren, Lukoil ile de davalık olan Palmali Grubu’nun Shell, Total, Glencore, BP gibi dünyanın dev şirketleriyle çalışmaya devam ettiğini de söyledi.