Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Taksi Plakalarında Değer Kaybı

UBER-sarı taksi çekişmesinde taksi

UBER-sarı taksi çekişmesinde taksi plakalarının değer artışına vergi istisnası getirilmesi ve hükümetin her iki tarafı da dinleyerek çözüm üreteceğini açıklaması ile sular durulurken tartışmaların yaşandığı son 4 günde plaka fiyatlarının ise 100 bin TL düştüğü iddia edildi.

UBER ile sarı taksiler arasında yaşanan gerginlik devam ederken yaşanan gelişmelerin taksi plakası fiyatlarını etkilediği belirtildi. Son 4 günde taksi plakası fiyatının 100 bin TL düşerek 1 milyon 680 binden 1 milyon 580 bine indiği ifade edildi.

KAFALAR KARIŞIK

Habertürk’ün konuştuğu bir plaka işletmecisi “Bu tartışmalar nedeniyle tedirginlik oldu. Fiyatlar 4 günde 100 bin TL civarında eridi. Alıcının da satıcının da kafası karışık.”diye konuştu.

ÇOK SAYIDA TALEP VAR

60 plaka çalıştıran Oto İstanbul’un sahibi Ender Balahorli de plaka sahiplerinden satış için çok sayıda talep geldiğini söyledi:

“Piyasada belirsizlik olunca ticari enstrümanlar da etkileniyor kuşkusuz. Belirsiz bir ortam var. Plaka satmak için bugün (dün) 12 kişi aradı. Normalde günde 1 kişi olur ya da olmaz.