Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dolar Ve Euro’da Son Durum (6 Temmuz Cuma 2018)

Sabah saatlerinde 4,68 sınırında

Sabah saatlerinde 4,68 sınırında bulunan dolar/TL, öğle saatlerinde 4,60’ın altına kadar geriledi.

Dolar/TL bankalararası piyasada 4,61’in hemen üzerinde hareket ediyor.

Dolar dün 4,72’nin üzerini görse de Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin Merkez Bankası’nın faiz konusunda gereken adımı atacağını söylemesiyle kur kayıplarının bir kısmını geri aldı.

Euro/TL 5,40 seviyelerinden işlem görüyor.

Uzmanlar, Çin Merkez Bankası’nın, para birimini ticaret savaşı için bir araç olarak kullanmayacaklarını açıklaması sonrasında yuandaki değerlenmenin kısa sürdüğünü ve bugün dolar karşısında yüzde 0,2 gerilediğine dikkati çekerek, yuanın seyrinin diğer gelişmekte olan ülke para birimlerinin yönü üzerinde de etkili olduğunu ifade etti.

Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) piyasa beklentilerinden daha şahin olabileceğine ilişkin haber ve raporların etkisiyle euronun, TL karşısında değerlendiğini kaydeden analistler, bugün ABD’de yoğun veri akışının takip edileceğini dile getirdi.

Uzmanlar, ABD’de cuma günü açıklanacak istihdam raporu öncesinde bugünkü ADP özel sektör istihdamı ve ABD Merkez Bankası (Fed) toplantı tutanaklarının yatırımcı kararları üzerinde etkili olacağına değinerek, teknik açıdan dolar/TL’de 4,55’in destek, 4,70’in direnç olarak öne çıktığını söyledi.