Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Lütfi Elvan Açıkladı ”Mersin’e Dev Yatırım”

Mersin’in Tarsus ilçesinin Kazanlı

Mersin’in Tarsus ilçesinin Kazanlı bölgesine Kalkınma Bakanının açıkladığı Rakama göre 1 milyar dolarlık dev bir proje yatırımı gerçekleştirileceğini açıkladı.

Dev projede 8000 yatak kapasiteli modern oteller ve golf sahalarının da yer alacağı öğrenildi.

Bakan Lütfi Elvan,yapılacak olan bu dev proje ve yatırımla birlikte Kazanlı Türkiye’nin İkinci bellek’i haline gelecek dedi.

alkınma Bakanı Lütfi Elvan katıldığı canlı yayında Mersin’in Tarsus ilçesi için 1 milyar dolarlık yatırım müjdesi verdi. Bakan Elvan, yatırımla ilgili uygulama projelerine ise başlandığını söyledi.

İKİNCİ BELEK OLACAK

“Türkiye’nin ikinci Belek’i olacak bir yer. Tarsus Kazanlı bölgesi, 10 km sahili olan arkası tamamen ormanlık ve turizm açısından oldukça cazip bir yer.

BU YIL TEMELİ ATILACAK

Türk yatırımıcılar oraya 1 milyar dolarlık bir yatırım yapacaklar. Yeni Belek olacak. Kazanlı Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi diyoruz. Şu anda uygulama projelerine başlandı bu yıl temelini atacağız.

OTELLER VE GOLF SAHALARI OLACAK

Türkiye için son derece önemli bir yatırım. 8000 yatak kapasiteli bir yatırım. Oteller, golf sahaları olacak bir alan. 5 bin doğrudan istihdam yaratacak. Çok ciddi bir katkı getirecek Türkiye ekonomisine. O bölgenin de turizm açısından gelişmesine çok katkı sağlayacaktır.