Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Putin Türkiye’ye Geliyor

Kremlin’den Rusya Devlet Başkanı

Kremlin’den Rusya Devlet Başkanı Putin hakkında 2 günlük Türkiye ziyareti ile ilgili açıklamalar geldi.

Yapılan açıklamalar da Vladimir Putin’in Türkiye’ye 2 günlük ziyarette bulunacağı ayrıca Akkuyu Nükleer Santrali’nin temel atma törenine katılacağını vurguladı.

Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 3-4 Nisan’da Ankara’da özellikle enerji alanındaki stratejik projeler ile Suriye de dahil olmak üzere uluslararası gündemdeki konuları ele alacağı belirtildi.

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 3-4 Nisan’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Ankara’yı ziyaret edecek.

3 Nisan’da 7. Türk-Rus Üst Düzey İşbirliği Konseyi (ÜDİK) toplantısının yapılacağı belirtilen açıklamada, “İkili ticari-ekonomik ilişkilerin durumu ve gelişme perspektifi, özellikle enerji alanındaki ortak stratejik projelerin gidişatı ele alınacak.

Suriye’de terörle ortak mücadele de dahil bölgesel ve uluslararası gündemdeki güncel konuların istişare edilmesi planlanıyor” dendi.

Açıklamada Putin ile Erdoğan’ın Akkuyu Nükleer Santrali’nin temel atma törenine katılacağı da ifade edildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye ziyaretinde İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile de bir araya geleceği açıklandı.