Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Filistin’de İstanbul Filmine Protesto

Filistinli Yönetmen Ve oyuncular

Filistinli Yönetmen Ve oyuncular ellerine aldıkları Filistin bayraklarıyla İstanbul’da yapılacak olan İstanbul film festivalini protesto ettiler.

İKSV’nin düzenlediği bu film’de protesto ve boykota gerekçe olarak festivale ARTISRAEL aracılığıyla İSRAİL Dışişleri bakanlığının Sponsor olması söylenildi.Bu açıklamalar İnternet Dünyasında ise büyük seslere neden oldu.

Filistinli yönetmen, yapımcı ve oyuncular, İsrail’in sponsor olduğu gerekçesiyle, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği İstanbul Film Festivali’ni boykot etme kararı aldı.

Filistin için İsrail’e Boykot Girişimi’nden yapılan açıklamada, ARTISRAEL aracılığıyla İsrail Dışişleri Bakanlığı’nın festivale sponsor olduğu kaydedildi.

Açıklamada, İsrail’in iki haftadır Cuma günleri Filistinlilerin Gazze’de yaptığı yürüyüşe düzenlediği saldırılar ve 30’dan fazla kişinin hayatını kaybettiği de hatırlatıldı.

Açıklamada ayrıca, İKSV ve diğer sanat kurumlarına, “İsrail devletiyle herhangi bir anlaşma yapmamaları, işgale ortak olmamaları” çağrısı yapıldı.