• DOLAR
  5,8956
  %0,13
 • EURO
  6,5410
  %0,14
 • ALTIN
  295,27
  %0,16
 • BIST
  7,6667
  %0,04
Serpantin Ne İşe Yarar?

Serpantin Ne İşe Yarar?

Endüstriyel teknolojinin özellikle ısıtma ve soğutma sistemleri söz konusuysa en verimli şekilde kullanılmasını sağlayan gtserpantin.com ne işe yarar? Konulu yazımızda sizleri elimizden geldiğince bilgilendirmeye çalışacağız. Dolayısıyla ilgi duyanların yazımızı sonuna kadar okumalarını tavsiye ediyoruz. Öncelikle serpantin taşı ile serpantin sisteminin birbirine karıştırılmaması gerektiğini aktararak yazımıza devam edelim. Her ne kadar serpantin taşı genellikle takı tasarımlarında veya kuyumculuk sektöründe yoğun olarak kullanılsa da sistematik bakımdan yararlanılan mineral oldukça farklı bir formdadır. Bu nedenle serpantin sisteminin çok farklı bir dizaynın tanımlaması olduğu bilinmelidir. Sistemin en önemli avantajı ise hedeflenen ısının ve soğumanın mümkün olduğu kadar yüzeylere yayılmasıdır diyebiliriz.

Isıtma Kazanlarında Serpantin Sistemi Sıkça Kullanılıyor

Bilindiği üzere büyük ısıtma kazanları eritilmesi gereken ya sert metalleri veya benzeri malzemelerin akışkan hale getirerek işlenmesi için kullanılıyor. Dolayısıyla büyüklüğü ve ebadı dikkate alınmadan tüm bu amaçla kullanılan yöntemlerde serpantin sistemine rastlamak mümkündür. Elbette gtserpantin.com sadece ısıtma sistemlerinde kendine yer bulmuş bir sistem değildir. Aynı zamanda soğutma sistemleri içinde oldukça önemli bir yere sahip ve özellikle soğutma araçlarının vazgeçilmezidir demek yanlış olmayacaktır. Bu yüzden geniş bir alanda serpantinden ve bağlantı elamanlarından bahsetmek mümkündür.

Serpantinli Rezistans Ağır Sanayinin Önemli Bir Parçası

Aslına bakarsanız pek çok alanda kullanılan bu sistemin aynı zamanda havalandırma veya kanal yapım modeli şeklinde versiyonları bulunuyor. Fakat ağır sanayi ekipmanları içerisinde daha çok rastladığımız tipi gtserpantin.com rezistans şeklindedir. Bunun yanı sıra endüstriyel anlamda daldırma galvanizli, elektro galvanizli ve boyalı şekilde imal edilebilen ve kanatlı serpantinleri de görmek pekâlâ mümkündür. Atmosferik korozyon dayanıklılığı yüksek; bakır bronz ve paslanmaz modelleri bulunan bu tarz serpantinlerde sıcaklık ölçüsü değişkenlik göstermektedir.

Serpantin Isıtıcı Cihazlar Her Alanda Kullanılıyor

Yüzeyinde oluşan ısıyı önce kendi üzerine toplayıp daha sonra istenilen noktaya aktaran ısıtıcı üzerine galvanizli, DKP sistemi veya CR-NI modeli olmak üzere talebe göre yaprak veya sarmal olarak tasarlanan serpantin ısıtıcı bugün için en sık rastlanan model diyebiliriz. Genelde 300-350 derecelik maksimum sıcaklık değerlerine sahip bu ısıtıcıların baş kısımlarına rekor konulabiliyor. Daha çok montaj kolaylığı sağlamak üzere tasarlanan rekorlar gerekli görüldüğünde sisteme ilave ediliyor. Kullanım alanlarına gelince oldukça geniş bir alanı kapsadığı söylenebilir. Örneğin tünel fırınları, havalandırma kanalları, hava perdeleri Serpantin rezistanslar, fikse makineleri, sarartma odaları ve tekstil makineleri ilk akla gelen yerler oluyor. Evet, serpantin ne işe yarar? Konulu yazımız umarız faydalı olmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN