İş Hukukuna Dair Önemli Bilgiler

İş Hukukuna Dair Önemli Bilgiler

PAYLAŞ

İş Hukukuna Dair Önemli Bilgiler

İş hukuku, eski bir tarihe sahip olan, oldukça güçlü bir konumda bulunan işverenin işçi karşısında adil davranmasını garanti altına almayı hedefleyen bir hukuk dalıdır. Her hukuk dalı gibi, iş hukukunda da dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. İşçinin korunmasına önem veren iş hukuku kapsamında görülen iş davaları, işçi lehine yorum ilkesinin yansıdığı karar örneklerinin çok görüldüğü davalardandır.

Avukatın Sorumlulukları

İş davasında, işçi avukatı olarak görev alan vekilin sürelerle ilgili düzenlemeler konusunda titiz davranması gerekmektedir. Aldığımız davaları özen ve dikkatle takip etmemiz sonucunda, müvekkiller herhangi bir hak kaybı yaşamamaktadır. Avukat aldığı görevi en iyi şekilde ifa etmelidir. İş davalarında, delil bildirimi, sözlü yargılama aşamasında işçilerin savunulması, iddiaların tanıklarla ispatlanabilmesi gibi konular işçilere avantaj sağlamaktadır. Bu nedenle, iş davalarının kaybedilme riski diğer dava türlerine oranla daha düşük görülmektedir.

İşçinin Korunması Gereken Taraf Olduğu Gerçeği

İşverenler, işçilerin karşısındaki güçlü konumlarını zaman zaman aşırıya kaçacak şekilde kullanmaktadır. Bu tür olumsuz durumların yaşanmaması için iş avukatı tayin edilmesi yerinde olacaktır. Adliyedeki işlerin takip edilmesi, dilekçelerin zamanında verilmesi, usul hukuku açısından aleyhe bir durum oluşmaması ya da bilirkişi incelemesine karşı gereken beyanların sunulması gibi önemli noktalarda avukat olması dava sürecini hızlandırmaktadır. Herhangi bir noter kanalıyla çıkartılacak vekaletnamenin dosyaya sunulmasıyla dava vekil tarafından takip edilecektir.

Kişinin kendisi tarafından takip edilen davalar ve vekil aracılığıyla takip edilen dosyalar arasında ciddi farklar bulunmaktadır. Dava sonunda verilen kararlarda miktar yönünden farklılıklar görülmektedir. Güvenilir bir avukata hukuki işlerin teslim edilerek, hak kaybı yaşamamak mümkündür. Hem avukatın hem de müvekkilin korunması adına, tüm davalarımızın başında müvekkillerle avukatlık ücret sözleşmesi imzalamaktayız.

https://kaankivilcimer.av.tr/

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK