• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
İngiltere Olağanüstü Yetenek Tier 1 Vizesi

İngiltere Olağanüstü Yetenek Tier 1 Vizesi

 

 

İngiltere Çalışma Vizesi içerisinde yer alan bir vize türü de olağanüstü yetenek vizesidir. Vizenin iki aşamalı olan bir başvuru işlem silsilesi bulunmaktadır. Başvurucudan, kendi alanında gelecek vadeden bir yapıya sahip olduğuna dair onay belgesi ile iç işleri bakanlığı nezdinde bir onay başvurusunun olması aranmaktadır.

Sınırlı Sayıda Kontenjan Olan Vize

Olağan üstü yetenek vizesinin sınırlı sayıda kabul gören bir yapısı bulunmaktadır. Vize için kabul gören genel rakam, beş yüz başvuru ile sınırlıdır. Bu vize için de kabul zamanı belirlenmiştir. Her sene 6 Nisan tarihi ile 1 Ekim tarihi arasındaki süre, bu vize başvurusu için belirlenen vize süresidir.

Bu vize, başvurucuya, beş sene boyunca İngiltere içerisinde yaşama fırsatı sunuyor. Başvurucunun bunun ne kadarını kullanacağını bildirmesi gerekiyor. Beş senenin sonunda yeni bir uzatma için de başvuru hakkı bulunan bir vize türüdür. Beş senelik İngiltere ikameti de her kişiye yerleşim hakkı sunmaktadır.

Şirket Direktörü

İngiltere Çalışma Vizesi ile İngiltere’ye giden bir başvurucu, herhangi bir şirkette, direktör olarak çalışabilir. İş değişikliği yapabilir. Gönüllü olarak da farklı işlerde görev alabilir. Bu vize ile eğitim alanında ve sağlık sektöründe; diş hekimi ya da normal hekim olarak çalışılmasına müsaade edilmez.

Bu tür bir vize için onay mektubu aranmaktadır. Başvurucu, isterse ailesini de bu ülkeye getirebilir. Kendisi ve ailesi, dilediği bir ülkeye seyahat edebilir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN