Boşanma Avukatı

Boşanma Avukatı

PAYLAŞ
Young lawyer business man working with paperwork on his desk in office workplace for consultant lawyer concept of photography vintage tone with sunlight effect.

Kişiler çeşitli nedenleri bahane göstererek evliliklerin bitirmek ve boşanma davası açmak isterler. En çok boşanma sebepleri olarak, eşin aile çevresine kötü davranmak, hakaret, eşler arası dayak, eşini başkası ile kıyaslama, cinsel sorunlar, uyumsuzluk ve sevginin olmaması, kıskançlık, aşağılama, çocuk istememe, iftira atma, şiddet uygulama, şiddetli geçimsizlik, evde kovmak, ilgisizlik ve yalan konuşmak gibi birçok sebep boşanmaya neden olmaktadır. Boşanma avukatı hizmetlerimiz ile kişilere hukuki yardımda bulunmaya çalışmaktayız. Sürecin sağlıklı ve hızlı yürümesi için her türlü hukuki prosedürler tarafımızdan hazırlanmaktadır. Bakırköy bölgesinde ikamet eden kişiler, boşanma işlemleri için Bakırköy boşanma avukatı olarak bizlerden yardım alabilirler.

Anlaşmalı Boşanma

Boşanma davaları taraflar arasında karşılıklı anlaşarak yapılabildiği gibi yaşanan anlaşmazlıklar sonucu da boşanma davaları açılmaktadır. Anlaşmalı boşanma davası açabilmenin koşulları 4721 sayılı Türk Medeni Kanununda belirtilmiştir. Anlaşmalı boşanmaya karar veren çiftlerin evliliklerinin ve beraberliklerinin en az bir yıl olması şartı aranmaktadır. Anlaşmalı boşanmaya karar veren çiftler boşanma avukatı olarak bize müracaat ettiklerinde, anlaşmalı boşanma sözleşmesi hazırlarız ve her ikisine de imzalatarak, Aile Mahkemesine dava açarız. Boşanma sözleşmesinde belirtilen konulara göre mahkeme karar verir ve boşanma işlemi tek celsede tamamlanmış olur. Eşler arası mal paylaşımı gibi konular sözleşmede ayrıntılı olarak belirtilir.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Boşanma olaylarının büyük çoğunluğu çeşitli anlaşmazlıklar sonucu ortaya çıkmaktadır. Eşlerin birbirleri hakkında açtıkları boşanma davalarında karşılıklı anlaşma sağlanamaz ise çekişmeli davaya dönüşmüş olur. Tarafların çekişmeli boşanma davalarında hak kaybı yaşamaları için boşanma avukatı olarak hukuki destek vermekteyiz ve boşanma konuları ile ilgili gerekli araştırmaların yapılmasını, mahkeme aşamasında etkili savunma yaparak tüm hakların korumaya çalışmaktayız. Bakırköy boşanma avukatı hizmetimiz ile boşanma konularındaki deneyim ve tecrübelerimiz ile Aile Mahkemesinde sizleri etkili bir şekilde savunacağız.

 http://www.guclusan.av.tr/

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK