50 Bin Tl Hibe Şartları ve Kafaya Takmayın, Stresle Başa Çıkın

50 Bin Tl Hibe Şartları ve Kafaya Takmayın, Stresle Başa Çıkın

PAYLAŞ

Birçok kişiye güncel ve küreselleşen dünyanın gerekliliklerine uygun kendine özgün ve kaliteli içerikler sunan Bizim Köşe kurucu yazarlarından Hamza ERBİR’in kaleme aldığı 50 Bin Tl Hibe ve Şartları konulu girişimcileri heyecanlandıran yazısında ilgililerine yani girişimcilere gerekli şartlar hakkında bilgi vermektedir.
Güzide yazarlarımızdan Hamza ERBİR’İN kaleme aldığı ve hükümetin de seçim vaatleri arasında bulunan 50 bin TL hibe ve 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi programı hakkında neyi amaçladığını , bu programdan kimlerin yararlanabileceğini ve programdan yararlanılabilmesi için izlenmesi gereken yolları açıklanmıştır. Girişimci olmak isteyenlere, KOBİ’lere (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler) ve İşletici kuruluşların (İş Geliştirme Merkezi’ni kuran tüzel kişilik) yararlandığı bu program gençlere yönelik algı olsa da gerçek ve tüzel kişilerin yararlanacağı bir program olduğunu girişimcilere en güzel şekilde açıklamıştır.

Bizim Köşe’ye ait ikinci yazı ise Emre Köme’ye aittir.  Bireyin kendisine rahatsızlık veren şeylerden aldığı fiziksel cevap olarak tanımladığı stresi kendine özgü anlatımıyla kaleme almış, stres ile başa çıkmanın yollarını anlatmıştır. Stresin günlük yaşamda hayata negatif bakmaya, fiziksel ve ruhsal şekilde yıpratarak kişiyi zayıf düşüren olumsuz stresin yanı sıra hedefe ulaşmaya çalışırken yaşanan heyecanında olumlu stres olduğundan bahsetmiştir. Bir fiziksel cevap olarak tanımladığı stresin hayatın bir parçası olarak kabul etmek gerektiğini söyleyen yazarımız stresin insanlar üzerindeki etkilerini, fiziksel ve ruhsal zararların yanı sıra bir çok hastalığa neden olduğunu anlatmıştır.

İnsan sağlığını bu denli olumsuz etkileyen stresle başa çıkmanın yollarını anlatan yazarımız yapılması gerekeni şöyle açıklamıştır. Stresle başa çıkmak için zamanı ele almak gerekmektedir. Diyerek düzenli zaman ayrılacak uğraşlar aranmalı, spor yapmak gibi vücuda iyi gelen aktiviteler veya bitki çayı içmek gibi doğadan gelen sağlıklı ürünler içilmesi konusunda tavsiyelerde bulunmuştur. Bu tavsiyelerin dışında olumsuz olarak  Madde bağımlılığı, kontrolsüz bir şekilde alışveriş yapma, aşırı tepki gösterme, her şeyi içine atmak, içine kapanmak, aşırı yemek yemek bu gibi yöntemlerin faydasından çok daha zararlı olduğundan bahseden yazarımız; son olarak baki olmayan fani olarak geldiğimiz bu dünyada bakış açısını değiştirmeyi ve sonunda fani hayatın sona ereceğini bilerek yaşamalı hiçbir şeyi kafaya takmamanın önerisinde bulunmuştur.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK